skvlajka

Gulliverlandia

Gulliverlandia Lignano

Gulliverlandia se rozkládá v Lignanu na ploše asi 40.000 metrů čtverečních, v blízkosti vodního parku Aquasplash a byl otevřen roku 2000. Park je určen obzvláště pro rodiny s dětmi.

Park je rozdělen do několika oblastí:

gulliverlandia aquariumPrvní z nich je Acquarium, určený pro milovníky moře, nabízí možnost prohlédnout si mořskou faunu a flóru a cestování v průhledném tunelu pod vodní hladinou. Uvidíte zde žraloky, rejnoky, tuleně a murény. Ve stejné oblasti také naleznete tropické ryby ve speciální nádrži.

Dinosauři jsou tématem oblasti Vulcano Rapids . Tato část by se dala přirovnat k „Jurskému parku“. Kromě nich zde také uvidíte sopku a máte možnost se projet dřevěnými kánoemi po vodních cestách – jen pamatujte, že nevyváznete suchým tričkem.

Středověká část nabízí kromě několika atrakcí také podívanou na rytířské turnaje a možnost si vyzkoušet tréninkovou trasu rytíře.

Vláček zavede návštěvníky do dolů v ruinách Mayského města.

Za zmínku stojí i vyhlídková věž vysoká 60 metrů, která nabízí krásný výhled na zábavní park i na celé Lignano. Mimochodem na chlup stejnou vyhlídkovou věž najdete v Legolandu u Mnichova. Pro srovnání, Legoland má 130 000 metrů čtverečních a Playmobil u Norimberku 90 000metrů. Gulliverlandia se 40 000 metrů je tedy podstatně menší a stačí vám v pohodě jeden den na celou prohlídku.

Park je otevřen od půlky května do října od 10hodin do 18 hodin. Cena vstupenky pro dospělé je 18Eur, pro děti 14Eur. Detailní informace najdete na webu parku http://www.gulliverlandia.it/

Napište nám svůj postřeh

Kam dál


 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu. Připravili jsme i speciální stránku s vyhledáváním zájezdů.